חיפוש
  • ayakaly2016

תהליכים

קהל הקוראים שלי יודע שאני עוסקת בתחומי היופי וטיפוח. בכובע הנוסף שלי אני מקדמת בריאות הנפש באמצעות טיפול באורה סומא. למעשה זו שיטה עתיקת יומין באמצעות צמחי מרפא קריסטלים ושמנים אתריים לעבודה על התודעה העצמית של האדם בכל גיל ובכל מצבי החיים.

בעקבות הטראומה שאני עברתי נותרתי עם מוגבלויות פיזיות ו"חטפתי" כתוצאה מהטראומה תסמונת FMS. למי שלא מכיר את צמד האותיות הזה מדובר ב"דאבת שרירים" או "פיברומיאלגיה". מדבור בכאב כרוני בכל חלקי הגוף בעיקר בזמן מנוחה. ישנם תסמינים של קושי עם מערכת העיכול, חושים מפותחים כלומר רגישות לריחות, רעשים, אורות. בנוסף יש הסובלים ממיגרנות. אני מכירה על גופי את כל התסמינים האלו ועוד בעיות כמו הפרעות בשינה ותחושות דיכאון.

אז למה אני משתפת בעצם? כפי שהבטחתי אני משתפת בסיפור שלי כדי לסייע למי שאולי מכיר כל אחד מן התופעות האלו בחייו ביחד או בנפרד.

אני בשנים האחרונות למעשה התמכרתי למשככי כאבים ורק בשנה האחרונה התחלתי תהליך של גמילה.

גמילה מסוכרים, גמילה ממשככים, גמילה מ"מסכנות". אני חיה בשלום עם הכאב שלי ולימים אף מאפשרת לו להשתלט על יומי. אבל מה שאני לומדת היום זה לאלו גורמים לפנות לקבל סיוע, איזה מזון ותוספי מזון מסייעים ואלו פעילויות פיזיות, רגשיות ונפשיות מקדמים אותי. אז אין לי בשורה חדשה. וכן, מדובר בהשקעה של זמן וכסף אבל החלופה לא תרמה לי. כמו ילד שחווה הצלחות ומהן מרגיש תחושת מסוגלות גדולה יותר גם אני חווה הצלחות קטנות בדרך. ההצלחות לא מחזירות את הגלגל אחורה אבל מהמצב שבו הייתי אני מבינה שאני יכולה היום לחוות הצלחות משלי. לא חסכתי באף אמצעי כדי לחוות זאת. אין נוסחא אחת וודאית אבל כן אפשר להיעזר באנשי מקצוע שלא מציעים תרופות כימיות שלהם תופעות לוואי ונזקים לטווח הארוך. אז להזיק לעצמי אני לא מזיקה וזו כבר התחלה לדעתי. זה בהחלט מאתגר לחשוב איך ומתי לאפשר לעצמי שינויים בכל כך הרבה תחומים. מנסיוני זה לא קרה במכה אחת אלא כל פעם עשיתי צעדי תינוק ועצרתי להתבונן בדרך ובהשפעות של מעשי. להבדיל מזמנים אחרים בחיי היה קל יותר להתרכז במה השינויים עושים לי ואיך תורמים לי ופחות עסקתי ב"האם גם מסביבי עושים שינויים". דווקא בזכות עבודה עם בקבוקי אורה סומא מתאפשר לי להבין ממעוף הציפור את התהליכים תוך כדי שהם מתרחשים. לגבי הסביבה...היום קל יותר להרפות מהצורך להציל את כולם. כל אדם באמת אחראי לתהליכים שלו ואני מעדיפה להוות מקור להשראה/דוגמא אישית על ידי עבודה יום יומית עצמית. בעיקר מה שעוזר זה לא לשפוט את עצמי על כל דבר "שלא הצלחתי" או אם לא הגברתי על התקף כאבים. זה בעצם מה שהכאב מלמד. סבלנות. כלפי עצמי וכלפי הגוף שלי. בזכות תהליכים אלו אני מזהה מתי אני צריכה להסתייע באחר, מתי לפנות לארון התרופות, צמחים ומתי פשוט לקום ולהניע את הגוף למרות הכאב. אין שיום שדומה לקודמו ואין לי צפי למחר כי אני לא יודעת איך ארגיש בבוקר או אם אשן בלילה אבל היום יש לי דרכים לאפשר לעצמי ימים של תחושה פיזית או נפשית קלים יותר ובהם אני יכולה להיות בעשייה, בנתינה. בעצם בשנים האחרונות בשעת קושי פניתי לרופאים ומומחים ויועצים והם לא הציעו לי שום דרך שנראתה לי נכונה. באיזה שהוא שלב פניתי לנטורופתית שלי (רננית הילה פלדמן) והתייעצתי איתה לגבי מצבי. חשוב לציין שבמקביל התחלתי בטיפולי פיזיותרפיה במים וטיפול רגשי....כלומר החלטתי לתקוף מכל החזיתות.

עבורי למשל תפריט עשירה בחלבונים ודלת מוצרי חלב מסייעת לכאבים. זאת לבד לא הביא לי הקלה אלא שבמקביל התחלתי תהליך של ניקוי כבד מכל הכדורים ששתיתי במשך השנים. זה משפיע על מערכת העיכול ויש תחושה קלה יותר בבטן שלא לדבר על ירידה במשקל ובהיקפים. אם שווה לוותר על הדברים המוכרים לטובת קידום הבריאות שלי????מסתבר שכן. זו בחירה כל פעם מחדש. אז כן, אבחר בסלט במקום תוספת של פחמימה בארוחה. וכן אבחר ואגוזים, שקדים וכו' במקום עוגיות ועוגות אבל מתברר שזה לא כזה דרמטי.

כל זאת ועוד הסברתי מה אני נאלצת לשנות בשביל לשפר את מצב הרוח ואיכות השינה. כל דבר בנפרד. בכל סוגיה אני מטפלת אחרת. לרגע זה אני נאלצת לסיים את הפוסט כי אני חווה כאב מהישיבה. להתראות בינתיים.


0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול